Nyitólap

Közérdekű információk

STÓLADÍJAK

Egyházadó:
Egyházközségi hozzájárulás befizethető mind a sekrestyében misék után, mind a plébánián hivatalos órákban, sárga postai csekken név és cím feltüntetése mellett vagy banki átutalással.

Szentmise: csendes mise: 1.200 Ft
orgonás mise: 2.100 Ft

Keresztelő: ingyenes (feltétel:az egyházi hozzájárulás rendszeres fizetése)
Esküvő: csendes: 9.000 Ft
orgonás: 20.000 Ft

Temetés: kántor nélkül: 10.000 Ft
kántorral: 16.000 Ft

Sírkő megáldása: 3.000 Ft

Egyszeri harangozás 2 haranggal: 1.000 Ft
Harangozás csak egyházi temetés esetén lehetséges.

Szociálisan rászorulók esetén a díjak összege csökkenthető ill. elengedhető.

HASZNOS INFORMÁCIÓK

a szentségekkel kapcsolatban

Házasságkötés:

Plébániánkon a jövőben házasságra előkészítő KATEKÉZISEKET szervezünk. A házasság szentségét csak azok számára szolgáltatjuk ki, akik részt vettek a megfelelő felkészülésen. A házasságkötésre február elején, húsvétkor és szeptemberben indítunk előkészítő katekézist. Ezen katekézisek kezdete előtt kell jelentkezni azoknak, akik a következő félévben szeretnének házasságot kötni. E katekézisen mindenkinek részt kell vennie, e nélkül nem tudjuk megesketni. Akik nem nálunk járnak jegyesoktatásra, azoktól írásban kérünk igazolást arról, hogy kinél, hány alkalommal és mikor vettek részt felkészítésen. A rendkívüli esetektől eltekintve az esküvőre jelentkezést csak ez utáni időpontra tudunk elfogadni.

A megbeszélések 18 órakor kezdődnek,vasárnapokon a 18 órai szentmisével.

A gyermekek keresztelése:

Keresztelésre a plébánián lehet jelentkezni legalább egy hónappal előbb, de felnőtt kereszteléséhez legalább fél évvel előbb. Keresztelést gyermek esetében a szülő jelentheti be és ahhoz, hogy a családok gyermekei részesülhessenek a keresztség szentségében, szükséges a megfelelő felkészülés.

Keresztszülőnek csak olyan katolikus személyt kérjünk fel, aki a keresztelés előtt a szülőkkel együtt szentáldozáshoz tud járulni, vagyis katolikusan kötött házasságban él.

Gyóntatás:

A szentmisék előtt vagy a plébánián telefonon előre megbeszélt időpontokon biztosítunk.

Betegek lelki gondozása:

Betegeink lelki ellátásáról időben gondoskodjunk. Ha lehet, még a kórházba indulás előtt. Hosszabb ideje fekvő betegeinket a nagyobb ünnepek előtt szívesen részesítjük szentségekben, ha időben bejelentik őket hozzátartozóik. (A betegellátásért nem fogadunk el semmit, kérjük, ne is próbálják meg!)

Betegek szentsége:

A „betegek kenete” nem utolsó kenet, bár régen így nevezték. Ez a szentség erőt és kegyelmet ad idős, vagy különböző betegségben szenvedő testvéreinknek. Egyesít a szenvedő Krisztussal. Kórházba készülő betegeink, mielőtt kórházba mennének (hacsak nem hirtelenül) itthon járuljanak szentségekhez. Huzamosan ágyhoz kötöttekhez karácsony és húsvét előtt vagy a plébánián előre egyeztetett időpontban elmegyünk, hogy szentségekben részesüljenek. Ne várják meg a hozzátartozók, míg elveszítik eszméletüket betegeik, így már megáldozni nem tudnak s már csak egy feltételes feloldozás után tudjuk feladni a szent kenetet.

...........

URNAHELYEK

A Szent Család templom altemplomában urnahelyek vásárolhatók 99 évre. Az Egri Főegyházmegye iránymutatásai alapján az altemplomban csak valamely keresztény felekezet szertartása szerint megkeresztelt ember helyezhető örök nyugalomra. Házastársak esetében legalább az egyik félnél valósuljon meg ez a feltétel.

Áruk 2011. januártól egységesen 150 ezer forint.

Szerződést kötni a plébánián lehet lehet. Cím: Kazincbarcika, Dózsa György út 35. Telefon: 48/512-396.

AZ URNATEMETŐ
nyitvatartási rendje

2012. február 01-től.

Hétfő: 17,00-től 18,45-ig.

Szerda: 16,30-tól 18,45-ig.

Péntek: 17,00-től 18,45-ig.

Szombat: 9.00-től 12.00-ig.

Vasárnap: 8.00-tól 12.00-ig.

KÖZÉRDEKŰ INFORMÁCIÓK
az adózással kapcsolatban

A MAGYAR KATOLIKUS EGYHÁZ technikai száma:

PRO ECCLESIA ALAPÍTVÁNY adószáma:
18406724-1-05

HITTANTANULÓK AVILAI SZENT TERÉZ ALAPÍTVÁNYA adószáma:
18420245-1-05

AZ EGYHÁZKÖZSÉG FOLYÓSZÁMLASZÁMA:
11734152-20000545

Módosítás dátuma: 2014.12.28. 21:36

Szerkesztő: Hajagos Béláné és Hajagos Béla (e-mail: habe32@freemail.hu)
A honlap az (em) ecclesia segítségével készült.
Sablon: © katolikus.hu